Bankowość internetowa – zadbaj o bezpieczeństwo swoich finansów

Badania rynkowe pokazują, że ludzie mają ogromne zaufanie do sektora bankowego. Idziemy z duchem czasu i korzystamy z bankowości internetowej, a także płatności telefonami. Mimo zaufania do bankowości mobilnej, warto jednak zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich oszczędności. Jak to zrobić?

Te same badania rynkowe pokazują, że Polacy nie zabezpieczają odpowiednio swoich kont i używają jednego hasła nawet kilka lat. Trzeba zauważyć, że cyberprzestępstwa również w ostatnich latach rozwinęły na dużą skalę, dlatego tak istotne jest zapobieganie im.

Związek Banków Polskich wystosował w tej sprawie oświadczenie skierowane do właścicieli kont bankowych, którzy korzystają z bankowości online. W oświadczeniu tym przedstawione zostały między innymi kroki w procesie ustalania hasła do konta bankowego online. Specjaliści zalecają, aby podczas ustalania hasła stosować różne znaki – duże litery, małe litery, znaki specjalne, cyfry. Zmiana hasła powinna odbyć się co najmniej raz na pół roku, najlepiej jednak zmieniać hasło co miesiąc. Jeśli chodzi o hasła ogólnie – warto do każdego serwisu ustalić inne hasło.

Należy także pamiętać o takich kwestiach jak nielogowanie się do banku, jeśli mamy dostęp do nieznanej sieci. Żadnych informacji związanych z naszym kontem bankowym nie wolno podawać także innym osobom, ani przesyłać w mailu.

Banki mają odpowiednie zabezpieczenia przed cyberprzestępczością, jednak użytkownicy sami narażają się na ataki hakerów. Dlatego warto zwrócić uwagę na ten problem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *